Paź 17 2012

Dzień 61-63

Published by at 2:25 pm under Pamiętnik - moje zapiski dnia codziennego

W skrócie ostatnie trzy dni:

Herr zaczął ze mną woskować samochód przed zimą (mimo, że jak spadnie śnieg, to i tak stoi on tylko w garażu). Kiedy ja wypolerowałam woskiem całą karoserię, on biedny zdążył tylko klapę bagażnika. Inna sprawa, że zrobił to tak dokładnie, że aż mi się wierzyć nie chciało. Jedziemy jeszcze do mechanika, ale to dopiero jutro, jak nie będzie padać. Bo coś tam cieknie i ma uszczelnić. Jejku – zaczynam chyba rozumieć dziadka dlaczego tak lubi ten samochód. Zanim mnie ktoś zwymyśla, ze robię nie swoją robotę i pracuję jak niewolnica – odpowiem od razu: Chciałam to zrobić! I to nie tylko dla zabicia czasu. Człowiek się zawsze czegoś uczy. A dla mnie, to po części było jak nauka konserwacji zabytków.

Miłość Herra chyba wygasa albo on o niej zapomina. Jego „wybranka” jest w szpitalu i coraz gorzej z nią. Wczoraj rozmawiałam przez telefon z Jolą. Odwiedza swoją Frau codziennie po dwa razy. Bardzo jest do niej przywiązana i aż się popłakała jak mi opowiadała jak kobiecina niknie w oczach. Szczęście w nieszczęściu jest takie, że Herr nic nie wspomina, a ja robię wszystko żeby sobie nie przypomniał o tym, że wychodzimy na spacery z pewną damą. Na spacer zawsze kieruję nas w drugą stronę.

A za oknem coraz bardziej złota (niestety nie polska) jesień.

Dla romantyków, dla których taki widok bywa sentymentalny i wprawiający w nostalgię, mam coś pięknego do posłuchania na dziś od niezapomnianej Joan Baez:

 

5 komentarzy

5 komentarzy to “Dzień 61-63”

 1. Gitaraon 19 Gru 2013 at 4:26 am

  Gitara

  Najlepszym przyjacielem jest ten, który nie pytając o powód twego smutku, potrafi sprawić, że znów wraca radość. św. Jan Bosco & Shidoshi TM

 2. Ekonomiaon 30 Sty 2014 at 11:24 pm

  Ekonomia

  Najlepszym wojownikiem jest ten, kto zdoła wroga przemienić w najlepszego przyjaciela. P. Coelho.

 3. Cukrzycaon 07 Sty 2015 at 2:38 pm

  Cukrzyca

  Mężczyzna, któremu się powiodło, to ten, co zarabia więcej, niż może wydać jego żona. Kobieta, której się powiodło, to taka, która znalazła takiego męża. S. Guitry Authentic +200ok

 4. WWW.XMC.PLon 08 Lut 2015 at 3:06 pm

  http://WWW.XMC.PL

  To jest prawdziwa przyjaźń – osłaniać innych nawet kosztem siebie. Prymas Stefan Wyszyński…

 5. Ankara Ozel Sofor

  hdpli Vekiller Neden Alindi…afyon Ozel Anaokullari Is Ilanlari

Trackback URI | Comments RSS

Leave a Reply

*