Wrz 14 2012

Dzień 30

Published by at 11:45 am under Pamiętnik - moje zapiski dnia codziennego

Herr dospał dzisiaj na potęgę. Obudził się dopiero o 10:00 i zażyczył sobie jajecznicy na śniadanie. Około 11:30 jak już był po śniadaniu i porannej toalecie, to dziarsko ruszył ku wyjściu. Chciał żebym zawiozła go do marketu i zegarmistrza. Jego zegarek się zepsuł kilka miesięcy temu, a dziadek zakładając go dzisiaj na rękę, sobie przypomniał o tym, że nie działa. Zegarek na rękę, typu „perpetum mobile”. Czyli wystarczy go nosić, aby sam się nakręcał. Ruchy ramion, które wykonujemy podczas różnych czynności, napędzają sprężynę, by była cały czas naciągnięta i nie wymagał nakręcania. Dziadek dostał go kilka lat temu od swoich dzieci. Wsiedliśmy więc w Volksvagena i wyruszyliśmy do marketu. Dziadzio się trochę rozczarował, bo uszkodzona uległa jakaś część w zegarku i zegarmistrz musiał sprowadzic tą część przed naprawą. W markecie poszliśmy na kawę z ciastkiem. Pozwoliłam mu wypić tylko lekkie capuccino, bo wolę nie ryzykować z tymi jego problemami z ciśnieniem. Niby ma niskie, ale nigdy nic nie wiadomo. Moja znajoma miała całe zycie niskie, a potem jej skoczyło i dostała wylewu. Rszta dnia upłynęła pod wpływem nudy i oglądania TV. Wieczorem zadzwoniła Jolka i umówiła nas na jutrzejsze spotkanie. A jutro jeszcze lekarz nas czeka. Cóż, piątek się zapowiada jako „dzień wrażeń”. Ale dla mnie to też odpowiedź na nudę, która przy jesiennej aurze jest dla mnie jeszcze bardziej dobijająca. Lepiej podziałać, poczuć, że coś się dzieje.

6 komentarzy

6 komentarzy to “Dzień 30”

 1. Pianino Onlineon 28 Sty 2014 at 2:08 pm

  Pianino Online

  Najlepszym wojownikiem jest ten, kto zdoła wroga przemienić w najlepszego przyjaciela. P. Coelho.

 2. Socjologiaon 23 Lut 2014 at 9:32 am

  Socjologia

  Czlowiek jest do tego stopnia egoistyczny, ze stojac nad grobem przyjaciela, potrafi plakac nad soba z powodu jego utraty. Agnieszka Lisak

 3. Ekonomiaon 09 Lut 2015 at 9:52 am

  Ekonomia

  Anna Rokita Mawiała, że Miłość,przyjaźń I BRATERSTWO są jak magia. Nie możemy ich zobaczyć, ale czujemy je. I ja się po części z tym zgadzam 🙂 A ty ?

 4. wholesale organic lotionon 11 Lut 2015 at 1:29 am

  wholesale organic lotion

  Dzień 30 | Opiekunka osob starszych

 5. Irakon 17 Paź 2015 at 10:05 am

  Irak

  Prawdziwy przyjaciel wnosi więcej w nasze szczęście niż tysiąc wrogów w nasze nieszczęście. M. von Ebner-Eschenbach.

 6. Haberci Ozel Ders

  ozel Universite Anestezi Ucretleri…chp Millet Vekilinin Cumhurbaskanina Soyledigi Sozleri

Trackback URI | Comments RSS

Leave a Reply

*