Wrz 03 2012

Dzień 21

Published by at 11:28 am under Pamiętnik - moje zapiski dnia codziennego

Zaczyna się chyba u mnie kryzys. Zaczynam tęsknić za domem. Jak jestem za granicą, to po początkowej euforii i zapełnianiu czasu zajęciami typu: obowiązki + poznawanie okolicy, nagle pojawia się pustka. Tak z dnia na dzień. Wtedy czuję się wyobcowana. Dzwoniłam dziś do Joli, czy nie weźmiemy naszych podopiecznych na spacer. Jest przyjemnie – pogoda dopisuje. Pochmurno, ale ciepło i przyjemnie. Miałam nadzieję, że Jolka się zgodzi i w końcu sobie porozmawiam znów po polsku. Niestety jej frau źle się czuje. Jolka obiecała ze mną poklikać wieczorem na gg, bo chyba też jej brakuje przyjaciółki do wygadania.

Dzisiaj obiadek z piekarnika. Ziemniaczki pieczone i panierowane mięsko z kurczaka. Właśnie się piecze i zaczyna się rumienić.

Przepisu nie będe podawała, bo każda kobieta chyba potrafi zrobić coś takiego. Smacznie i zdrowo. Ładnie pachnie i dziadek już pyta, co tak ładnie pachnie. Siedzi przed telewizorem i znów „uprawia sport” na jakimś „eurosporcie”. Straszył, że po południu bierze się za ćwiczenia rehabilitacyjne. Przeszło mi przez myśl, czy nie robi tego dla swojej frau. 🙂 Ale jak chce, to niech ćwiczy, każda motywacja jest dobra.

Przypomniał mi się wiersz nieodżałowanej Szymborskiej o samotności „Kot w pustym mieszkaniu”. Pozwolę sobie zacytować pierwszą zwrotkę:

„Umrzeć – tego nie robi się kotu.
Bo co ma począć kot
w pustym mieszkaniu.
Wdrapywać się na ściany.
Ocierać się między meblami.
Nic niby tu nie zmienione,
a jednak pozamieniane.
Niby nie przesunięte,
a jednak porozsuwane.
I wieczorami lampa już nie świeci.” 

 

5 komentarzy

5 komentarzy to “Dzień 21”

 1. Pianino Onlineon 20 Lut 2014 at 10:57 pm

  Pianino Online

  Stanislaw Jerzy Lec utwierdzal sie w p[rzekonaniu, ze lepiej jest Podrzucia wlasne marzenia swoim wrogom, a moze zgina przy ich realizacji.

 2. WWW.XMC.PLon 22 Sty 2015 at 8:38 pm

  http://WWW.XMC.PL

  Wiecie kim jest prawdziwy intelektualista? To ktoś, kto znalazł coś bardziej interesującego niż kobiałki… 🙂

 3. Język Włoskion 08 Lut 2015 at 7:48 pm

  Język Włoski

  Żeby znaleźć przyjaciela trzeba przymknąć nieeco oko. Żeby go zachować trzeba przymknąć oba. N. Douglas. Czy wiesz

 4. Pianinoon 27 Wrz 2015 at 2:33 am

  Pianino

  Gwiazdor to człowiek, który latami pracuje jak opętany, by zyskać popularność, a potem zakłada polaryzacyjne okulary, żeby go nie rozpoznano… :-).

 5. Free Pianoon 01 Gru 2015 at 10:14 am

  Free Piano

  Hi, I see all your articles, keep them coming. Interesting post. Just found an extra site with super Links Piano Flygel Must SEE..

Trackback URI | Comments RSS

Leave a Reply

*