Wrz 03 2012

Dzień 21

Published by at 11:28 am under Pamiętnik - moje zapiski dnia codziennego

Zaczyna się chyba u mnie kryzys. Zaczynam tęsknić za domem. Jak jestem za granicą, to po początkowej euforii i zapełnianiu czasu zajęciami typu: obowiązki + poznawanie okolicy, nagle pojawia się pustka. Tak z dnia na dzień. Wtedy czuję się wyobcowana. Dzwoniłam dziś do Joli, czy nie weźmiemy naszych podopiecznych na spacer. Jest przyjemnie – pogoda dopisuje. Pochmurno, ale ciepło i przyjemnie. Miałam nadzieję, że Jolka się zgodzi i w końcu sobie porozmawiam znów po polsku. Niestety jej frau źle się czuje. Jolka obiecała ze mną poklikać wieczorem na gg, bo chyba też jej brakuje przyjaciółki do wygadania.

Dzisiaj obiadek z piekarnika. Ziemniaczki pieczone i panierowane mięsko z kurczaka. Właśnie się piecze i zaczyna się rumienić.

Przepisu nie będe podawała, bo każda kobieta chyba potrafi zrobić coś takiego. Smacznie i zdrowo. Ładnie pachnie i dziadek już pyta, co tak ładnie pachnie. Siedzi przed telewizorem i znów „uprawia sport” na jakimś „eurosporcie”. Straszył, że po południu bierze się za ćwiczenia rehabilitacyjne. Przeszło mi przez myśl, czy nie robi tego dla swojej frau. 🙂 Ale jak chce, to niech ćwiczy, każda motywacja jest dobra.

Przypomniał mi się wiersz nieodżałowanej Szymborskiej o samotności „Kot w pustym mieszkaniu”. Pozwolę sobie zacytować pierwszą zwrotkę:

„Umrzeć – tego nie robi się kotu.
Bo co ma począć kot
w pustym mieszkaniu.
Wdrapywać się na ściany.
Ocierać się między meblami.
Nic niby tu nie zmienione,
a jednak pozamieniane.
Niby nie przesunięte,
a jednak porozsuwane.
I wieczorami lampa już nie świeci.” 

 

6 komentarzy

6 komentarzy to “Dzień 21”

 1. Pianino Onlineon 20 Lut 2014 at 10:57 pm

  Pianino Online

  Stanislaw Jerzy Lec utwierdzal sie w p[rzekonaniu, ze lepiej jest Podrzucia wlasne marzenia swoim wrogom, a moze zgina przy ich realizacji.

 2. WWW.XMC.PLon 22 Sty 2015 at 8:38 pm

  http://WWW.XMC.PL

  Wiecie kim jest prawdziwy intelektualista? To ktoś, kto znalazł coś bardziej interesującego niż kobiałki… 🙂

 3. Język Włoskion 08 Lut 2015 at 7:48 pm

  Język Włoski

  Żeby znaleźć przyjaciela trzeba przymknąć nieeco oko. Żeby go zachować trzeba przymknąć oba. N. Douglas. Czy wiesz

 4. Pianinoon 27 Wrz 2015 at 2:33 am

  Pianino

  Gwiazdor to człowiek, który latami pracuje jak opętany, by zyskać popularność, a potem zakłada polaryzacyjne okulary, żeby go nie rozpoznano… :-).

 5. Free Pianoon 01 Gru 2015 at 10:14 am

  Free Piano

  Hi, I see all your articles, keep them coming. Interesting post. Just found an extra site with super Links Piano Flygel Must SEE..

 6. Cyberghost Vpn Ile Yasak Sitelere Giris

  balikesir Ozel Kadin Dogum Doktorlari Muayeneleri…ozel Silahli Guvenlik Sinav Sorulari 61 Bolum

Trackback URI | Comments RSS

Leave a Reply

*