Sie 29 2012

Dzień 16

Published by at 7:48 am under Pamiętnik - moje zapiski dnia codziennego

Dzisiaj mogę coś napisać o książce „Oskar i pani Róża”. Rzeczywiście świetnie się czytało. To taki nowy „Mały książę” – taką recenzję słyszałam i zgadzam się z nią w stu procentach. Książeczka opowiada o małym chłopocu umierającym na raka, który przedstawia swoje odczucia, zdając sobie sprawę ze swojej choroby. Język i sposób w jaki została napisana ma w sobie wiele magii (wiem jak to górnolotnie, a dla niektórych głupio brzmi). Chłopiec zaprzyjaźnia się ze starszą kobietą… a zresztą nieważne – musicie (koniecznie) same przeczytać. Zapewniam że nie będziecie zawiedzione (o ile ktoś lubi ambitne książki).

A teraz coś bardziej przyziemnego. Wczoraj na spacerze spotkałam inną opiekunkę z Polski, która to była na spacerze ze starszą panią. Okazało się że mój Herr ją zna. Zostawiliśmy ich na wózkach na chwilę samych – wyglądało jakby zaczęli ze sobą romansować. Szczebiotali jak nastolatki. Dziadek rzucał żartami na lewo i prawo, a Frau się śmiała tak, że zastanawiałam się z Jolą (jej opiekunka), czy jej szczęka nie wypadnie.  Trzeba przyznać mojemu dziadziowi, że wigor jak na swój wiek ma spory. Poczucia humoru i intelektu nie można mu odmówić, ale ze taki z niego bawidamek – to nie wiedziałam. Do mnie się odnosi jak prawdziwy gentleman. A tamtą panią wyraźnie podrywał. Ja się cieszę, że mam nową koleżankę. Od razu z Jolą znalazłyśmy wspólny język. Będzie teraz o wiele raźniej. Pogadać z kimś po polsku i zostawić podopiecznych razem – niech i oni coś mają od życia na stare lata. Dziadek do wieczora był cały w skowronkach. Już umówiłyśmy się wstępnie na dalsze spacery, po wymianie numerów telefonów.

 

7 komentarzy

7 komentarzy to “Dzień 16”

 1. WWW.XMC.PLon 27 Sty 2014 at 5:45 pm

  http://WWW.XMC.PL

  Prawdziwy przyjaciel to nie ten, kto osusza łzy twoje, Niczm jak Drapieżne lwy Tołstoje, ale ten, kto nie pozwala ci ich wylewać, innym zabrania się z Ciebie wyśmiewać E. F. Teixeira & Zeroo Cool..

 2. Pianinoon 30 Sty 2015 at 6:33 pm

  Pianino

  Ludzie wierzą, że aby zdobyć sukces trzeba wcześnie wstawać. Otóż nie – trzeba wstawać w pełnej syspozycji i dobrym

 3. Createurs de Luxeon 31 Sty 2015 at 7:18 pm

  Createurs de Luxe

  Dzień 16 | Opiekunka osob starszych

 4. Dimensional Constructionon 31 Sty 2015 at 9:34 pm

  Dimensional Construction

  Dzień 16 | Opiekunka osob starszych

 5. Jared Londryon 31 Sty 2015 at 10:14 pm

  Jared Londry

  Dzień 16 | Opiekunka osob starszych

 6. Peter Harrison 01 Lut 2015 at 5:07 am

  Peter Harris

  Dzień 16 | Opiekunka osob starszych

 7. Norwegiaon 09 Paź 2015 at 6:47 am

  Norwegia

  Prawdziwy przyjaciel wnosi więcej w nasze szczęście niż tysiąc wrogów w nasze nieszczęście. M. von Ebner-Eschenbach.

Trackback URI | Comments RSS

Leave a Reply

*