Sie 28 2012

Dzień 15

Published by at 7:04 am under Pamiętnik - moje zapiski dnia codziennego

Słońce świeci od rana. Jeszcze chłodno i przyjemnie. Ja od 6:00 rano robiłam sobie w ogródku. Przekopałam grządki. Następnym razem jak będę się tu bawić, to chyba będę musiała grabić liście. Trochę już ich naleciało – jesień się zbliża wielkimi krokami. A oto forsycja:

Po siódmej godzinie objechałam na rowerku do sklepu po pieczywo, jajka, serek i wędlinę.  Jeszcze nie mam pomysłu na dzisiejszy obiadek, ale chodzą mi po głowie ruskie pierogi. Jakoś nigdy za nimi nie przepadałam, ale dzisiaj tak jakoś – no same wiecie jak to jest. Po prostu mam na nie ochotę i już. Wszystkie składniki już mam. Chęci są… Ciekawe tylko co dziadek na to powie? Wczoraj był w dobrym nastroju, to pewnie by się zgodził, ale ja wczoraj nie myślałam o pierogach. Przyszły mi do głowy dopiero dziś rano. Zabieram się dzisiaj za książkę „Oskar i pani Róża”, której autorem jest Eric-Emmanuel Schmitt. Koleżanka opiekunka mi ją poleciła (pozdrawiam Aniu!), twierdząc że każda opiekunka osoby starszej powinna tą pozycję przeczytać. Trochę jestem rozczarowaną niewielką objętością książki, ale kocham czytać, a tutaj nie bardzo jest co. Niemiecki język wyrażony słowem pisanym mi niespecjalnie pasuje, a mój Herr ma sporą biblioteczkę, więc miałabym co robić.

5 komentarzy

5 komentarzy to “Dzień 15”

 1. Japoniaon 19 Gru 2013 at 6:07 pm

  Japonia

  I jak tu nie być optymistą ?. Moi dotychczasowi wrogowie okazali się — jak dotąd — takimi świniami, jak przewidziałem. S. Lec. Czy znasz podstawowe Techniki Manipulacji ? Thx & Regards… 🙂

 2. Pianinoon 15 Sty 2015 at 8:05 pm

  Pianino

  Żeby znaleźć przyjaciela trzeba przymknąć nieeco oko. Żeby go zachować trzeba przymknąć oba. N. Douglas. Czy wiesz

 3. Corey Parkon 15 Sty 2015 at 8:18 pm

  Corey Park

  Dzień 15 | Opiekunka osob starszych

 4. Dimensional Constructionon 16 Sty 2015 at 5:15 am

  Dimensional Construction

  Dzień 15 | Opiekunka osob starszych

 5. Norwegiaon 03 Lut 2015 at 7:33 am

  Norwegia

  Każdy potrafi współczuć cierpieniom przyjaciela. Ale cieszenie się jego sukcesem wymaga charakteru wysokiej klasy. Oscar Wilde.

Trackback URI | Comments RSS

Leave a Reply

*