Sie 22 2012

Dzień 9

Published by at 6:14 am under Pamiętnik - moje zapiski dnia codziennego

Poranek znowu nie napawa mnie pozytywnie. Podobno upały mają być do końca tygodnia. Temperatura już teraz wskazuje 27 stopni. Dobrze że zdążyłam już obrócić na rowerku do sklepu. Wszystko kupione, ale pomysłów na dzisiejszy dzień brak. Nie mam pojęcia czym zająć siebie i dziadzia dzisiaj. Jak nie da się iść na spacer, to i jemu się nudzi i mnie. Nie chcę się zajmować tylko gotowaniem, ale jakoś trzeba zabić wolny czas. Może pogram z Herrem w szachy albo w karty.  Jakoś całkowicie nie mam ochoty oglądać niemieckiej TV. Kiedyś mi to pomagało w nauce języka. Teraz w zasadzie znam język na tyle dobrze, że już jak jestem na wyjeździe to nie mogę go słuchać. Wolę pooglądać na internecie polskie filmy i polską telewizję. Ewentualnie filmy zagraniczne z lektorem, byleby posłuchać ojczystego języka. Miałam w planach trochę pobawić się w ogródku i porobić w nim. Zanim ktoś sobie pomyśli, że jestem jakąś naiwną, która daje sie wykorzystywać do pracy w ogródku – powiem od razu. Lubię ogródek i zajmowanie się nim. To mnie odpręża. Plewienie, pielęgnacja kwiatów, trawnika i żywopłotu, to jedno z moich ulubionych zajęć. U siebie w Polsce też mam ogródek, z którego jestem dumna. Tylko zawsze jak wracam z zagranicy, to wydaje się być zapuszczony i zajmuje mi około tygodnia czasu przywrócenie go do stanu świetności. W Niemczech zawsze mam wątpliwości, czy zrobić coś na dłuższą metę, bo nigdy nie mam pewności czy wrócę w to samo miejsce. Nie wiem też jak zmienniczka się będzie zajmować ogródkiem i czy w ogóle będzie. Raz miałam super zmienniczkę, która podzielała moje ogródkowe hobby (pozdrawiam Agusiu! :- )). Posadziłam nawet poziomki, a potem miałam świeżutkie co rano – cały półlitrowy garnuszek. Dzisiaj upał wyklucza wszelkie tego typu prace. Wykończyłabym się po pół godzinie. Dobrze że kupiłam lody, to będą na deser po obiadku – chociaż tyle przyjemności z życia będe mieć.

7 komentarzy

7 komentarzy to “Dzień 9”

 1. Pianino Onlineon 31 Sty 2014 at 3:59 pm

  Pianino Online

  Gwiazdor to człowiek, który latami pracuje jak opętany, by zyskać popularność, a potem zakłada polaryzacyjne okulary, żeby go nie rozpoznano… :-).

 2. Free Pianoon 12 Lut 2014 at 6:10 am

  Free Piano

  That is the proper blog for anybody who needs to search out out about this topic. You notice a lot its almost arduous to argue with you (not that I really would need…HaHa). You positively put a new spin on a topic thats been written about for years. Ni…

 3. Język Włoskion 13 Sty 2015 at 9:20 pm

  Język Włoski

  Cieszę się z jego sukcesów, każdy jest okupiony potężną pracą, sercem i wysiłkiem. Na drodze chwały i sławy zachowaj incognito.

 4. Ekonomiaon 02 Lut 2015 at 12:16 pm

  Ekonomia

  Przyjaźń to nie tylko wspaniały prezent, lecz także ustawiczna i systematyczna praca. E. Zacharias. You and Me Friends ?

 5. Psychologiaon 18 Lut 2015 at 5:05 pm

  Psychologia

  Ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów. Choduja zbyt dużo knurów, a za mało porostów… Izaac Newton & GreenPeace

 6. Norwegiaon 25 Paź 2015 at 4:25 am

  Norwegia

  Szata graficzna całkiem wporządku, przypadły mi do gustu blogowe kolory, podoba mi się 🙂 zapraszam do siebie…

 7. Ozel Hastanelerde Bekaret Testi

  karsiyaka Izmir Ozel Egitim Is Uygulama Merkezi…ozel Guvenlik Sertifika Iptali Itiraz Dilek

Trackback URI | Comments RSS

Leave a Reply

*